به گزارش خبرنگار مهر،  زهرا همتی روز شنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اظهار داشت: این مسئله در میان زوج های جوان بغرنجتر است به طوری که در میان افرادی که تنها پنج سال است که از زندگی مشترک آنان می گذرد بیشتر مشاهده می شود. وی گفت: سال ۹۰ از هر ۱۴ ازدواج ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 20:43 ب.ظ  | شماره خبر: 2338   

به گزارش خبرنگار مهر،  زهرا همتی روز شنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اظهار داشت: این مسئله در میان زوج های جوان بغرنجتر است به طوری که در میان افرادی که تنها پنج سال است که از زندگی مشترک آنان می گذرد بیشتر مشاهده می شود.

وی گفت: سال ۹۰ از هر ۱۴ ازدواج یک مورد به طلاق منجر می شد در حالیکه امسال و در هشت ماهه از هر ۶ ازدواج یک مورد به طلاق منجر شده است.

همتی همچنین با اشاره به اینکه بیشتر طلاق ها در این استان در پنج سال اول زندگی مشترک است، اضافه کرد: در طول سال ۹۵، ۵۴.۷ درصد طلاق ها مربوط به در پنج سال اول زندگی بوده است در حالیکه میانگین این نرخ در کشور ۴۸ درصد است و این مساله بیانگر اینست که میانگین سن زندگی مشترک در ایلام کوتاه تر از کشور است.

وی با اشاره به انجام مداخله های بهزیستی برای کاهش طلاق در استان اظهار کرد: از مجموع پرونده های طلاق ارجاعی به مرکز کاهش طلاق و مراکز مشاوره بهزیستی ۳۰ درصد به صلح و سازش منجر شده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام همچنین به خدمات دهی بهزیستی به سالمندان اشاره کرد و گفت: اکنون از مجموع ۴۹ هزار و ۴۳۷ سالمند در استان سه هزار و ۴۸۵ نفر زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

همتی گفت: اکنون ۳۷ سالمند زن و ۲۲ سالمند مرد در ۲ مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان که بصورت بخش خصوصی و با نظارت بهزیستی فعالیت دارند نگهداری می شوند.

وی پرداخت مستمری، خدمات درمانی، پوشش ۳۱۴ سالمند در طرح ویزیت در منزل و راه اندازی بنیاد فرزانگان برای غنی سازی اوقات فراغت سالمندان را از دیگر خدمات بهزیستی به سالمندان زیر پوشش عنوان کرد.

خبر جدید  «چمن بولی» با ۱۵۱ میلیمتر باران رکورددار بارش های استان ایلام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.