به گزارش خبرنگار مهر، مصرف فست فودها در استان ایلام  طرفداران زیادی پیدا کرده اند و این موضوع کم کم در زندگی مردم جایگاهی به دست می آورد.  غذاهای آماده هر چند به خاطر آماده بودن و سهولت در دسترسی طرفداران بیشتری دارند اما کارشناسان تغذیه از عواقب خطرناک استفاده از این غذاها می گویند. ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 21 فوریه 2018  |  زمان: 08:12 ق.ظ  | شماره خبر: 1760   

به گزارش خبرنگار مهر، مصرف فست فودها در استان ایلام  طرفداران زیادی پیدا کرده اند و این موضوع کم کم در زندگی مردم جایگاهی به دست می آورد. 

غذاهای آماده هر چند به خاطر آماده بودن و سهولت در دسترسی طرفداران بیشتری دارند اما کارشناسان تغذیه از عواقب خطرناک استفاده از این غذاها می گویند.

مهدی رحمانی یکی از صاحبان فست فودی در استان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به طور متوسط فروش ما در طول روز بین ۷۰۰ الی ۸۰۰ ساندویج است و در این جهت ساندویج های مختلفی برای ذائقه افراد ارائه می دهیم.

فعالیت ۲۳۰ فست فودی در  منطقه شهر ایلام

راضی ناصری فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیش از ۲۳۰ فست فودی در منطقه شهر ایلام فعالیت دارند.
وی افزود: یعنی به ازای هر ۷۷۰ نفر یک فست فودی به طور تقریبی وجود دارد.

غذاهایی که مصرف زیاد آن مضرات دارد

فتانه کاوری زاده کارشناس مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به محتوای این غذاها و نمک و روغنی که دارند می توانند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشند.

وی افزود: از جمله باعث بروز بیماری های قلبی عروقی، پرفشاری خون می شود و همچنین مصرف مداوم آنها می تواند در کاهش سطح حافظه ها و یادگیری تاثیر داشته باشد.

کاور ی زاده تصریح کرد: با توجه به این که ذائقه کودکان معمولا در سنین کودکی ۲ تا ۳ سال و یا نهایتا ۵ سال شکل می گیرد یکی از وظایف خانواده ها در این جهت این است که کودکان را با ذائقه غذاهای کم نمک، کم شیرین، و کم چربی عادت دهند.

خبر جدید  باغ فلاحتی باید هر چه سریعتر در اختیار مردم قرار گیرد

تغذیه سالم در مدارس ایلام

فارس شریفی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان ایلام نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آموزش و پرورش به دنبال این است که پایگاه های تغذیه سالم در مدارس ایجاد کند و بر این اساس تعامل بین خانواده و مدرسه را در این خصوص می طلبد.

بدون شک داشتن برنامه غذایی مناسب همیشه و همه حال می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها از بدن محافظت کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.