عکس تزیینی است معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: افزایش حجم رسوب‌گذاری در سد ایلام فاجعه است و باید برنامه مناسبی برای کاهش حجم رسوب‌گذاری و افزایش طول عمر این سد با توجه به اهمیت آن در تأمین آب شرب شهروندان و هزینه هنگفت احداث آن، انجام گیرد به گزارش ایسنا، ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 15 فوریه 2018  |  زمان: 11:11 ق.ظ  | شماره خبر: 1376   
حجم رسوب 50 ساله رودخانه کارون در محل ساختگاه سد کارون 4 برابر 1000000*220 متر مکعب برآورد می‌گردد.
عکس تزیینی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: افزایش حجم رسوب‌گذاری در سد ایلام فاجعه است و باید برنامه مناسبی برای کاهش حجم رسوب‌گذاری و افزایش طول عمر این سد با توجه به اهمیت آن در تأمین آب شرب شهروندان و هزینه هنگفت احداث آن، انجام گیرد

به گزارش ایسنا، «ایوب درویشی» در نشست حفاظت از منابع آب استان، اظهار کرد: منابع طبیعی اقدامات مناسبی در حوزه آبخیزداری و آبخوان‌داری در راستای حفظ منابع آب و فرسایش خاک انجام داده که جای تقدیر است اما با برنامه مناسب برای اصلاح الگوها و مدیریت صحیح منابع آب موجود می‌توانیم از وقوع بحران جلوگیری کنیم .

وی ادامه داد: باید پایشی در خصوص اقدامات و طرح‌های اجرا شده انجام گیرد تا اثربخشی آن مشخص شود، به همین دلیل منابع طبیعی با کمک جهاد کشاورزی طرح‌های مناسب برای حفظ منابع آب را تهیه کنند تا تبدیل به برنامه شود .

معاون استاندار ایلام با اشاره به افزایش حجم رسوب‌گذاری در سد ایلام آن را یک فاجعه اعلام کرد و گفت: در حوزه برنامه‌ریزی برای افق کوتاه‌مدت و بلندمدت اولویت‌ها شناسایی و در بودجه‌ریزی سال آینده طرح‌ها به سازمان برنامه‌وبودجه اعلام شود تا برای آن‌ها اعتبار مناسب پیش‌بینی شود .

درویشی گفت: ذخیره آب، حفظ خاک و جنگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا جنگل یکی از سرمایه‌های مهم استان بشمار می‌رود و از نظر اقتصادی و معیشتی همواره برای مردم استان حائز اهمیت بوده است .

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  دورهمي خانواده های ایلامی در شب هاي تابستان
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.