مهدی رضایی از شهروندان استان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بارندگی های که در این چند روز در استان شاهد آن هستیم طراوت زیادی به شهر داده است و دیگر خبری از ریزگردها نیست، احساس آرامش داریم. افزایش طراز آب دریاچه سد مخزنی ایلام احسان یاراحمدی معاون آب منطقه ای استان ایلام در گفتگو با ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 20 فوریه 2018  |  زمان: 08:54 ق.ظ  | شماره خبر: 1797   

مهدی رضایی از شهروندان استان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بارندگی های که در این چند روز در استان شاهد آن هستیم طراوت زیادی به شهر داده است و دیگر خبری از ریزگردها نیست، احساس آرامش داریم.

افزایش طراز آب دریاچه سد مخزنی ایلام

احسان یاراحمدی معاون آب منطقه ای استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به بارش های بسیار خوب چند روز اخیر که در سطح استان شاهد بودیم حجم آب سد مخزنی ایلام افزایش یافته است.

وی افزود: حجم آب سد مخزنی ایلام معادل ۲ متر افزایش طراز داشت و هم اکنون حجم آب سد حدود ۵۴ میلیون مترمکعب است.

 از آغاز فعالیت سامانه بارش زایی که از بامداد جمعه تا امروز ادامه داشته بیشترین بارش ها در ملکشاهی و کمترین بارش ها در دهلران به ثبت رسیده است.

ورود سامانه بارشی از جمعه آینده به استان

یوسف شیخ الملوکی مدیر کل هواشناسی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تا به این تاریخ بیشترین میزان بارندگی در شهرستان ملکشاهی به میزان ۱۸۲ میلیمتر گزارش شده است.

وی افزود: همچنین کمترین میزان بارندگی ها در شهرستان دهلران با ۳۲ میلیمتر بوده، در شهرستان ایلام تاکنون ۱۵۹ میلیمتر بارندگی را شاهد بودیم انتظار داریم این سیستم بارشی از اواخر وقت امروز از منطقه غرب و استان خارج شود.

شیخ الملوکی اضافه کرد: بر طبق نقشه های هواشناسی اگر تثبیت شوند و ما در این جهت اطمینان پیدا کنیم ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه در استان را داریم و سیستم مجددا فعال می شود که در روزهای آینده در این خصوص اطلاع رسانی دقیق خواهد شد.

خبر جدید  آب شرب بیشتر مناطق شهر ایلام قطع می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.