حشمت الله زرین جوب کارشناس زراعت کشاورزی جهاد کشاورزی استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیشینه تولید و مصرف کودهای شیمیایی از اواخر قرن ۱۹ میلادی در اروپا و در کشور ایران از اواسط دهه ۴۰ شمسی در یک کارگاه کوچک در کرج آغاز شد. وی گفت: مصرف کودهای شیمیایی در تولید محصولات ...
تاریخ مخابره: شنبه 24 فوریه 2018  |  زمان: 14:12 ب.ظ  | شماره خبر: 1929   

حشمت الله زرین جوب کارشناس زراعت کشاورزی جهاد کشاورزی استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیشینه تولید و مصرف کودهای شیمیایی از اواخر قرن ۱۹ میلادی در اروپا و در کشور ایران از اواسط دهه ۴۰ شمسی در یک کارگاه کوچک در کرج آغاز شد.

وی گفت: مصرف کودهای شیمیایی در تولید محصولات زراعی انقلابی به وجود آورد. 

وی افزود: مصرف صحیح کودهای شیمیایی باعث افزایش عملکرد کیفی و کمی زراعی می شود، همچنین مصرف بی رویه کودهای شیمیایی باعث آلودگی خاک و آلودگی آب های زیرزمینی و و نیز انباشت مواد شیمیایی مضر برای بدن و محصولات زراعی می شود.

افزایش مصرف کودها باعث بیماری می شود

راضی ناصری فر معاون بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص مصرف بی رویه کودهای شیمیایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مصرف کودها اگر زیاد از حد شود باعث خطراتی مانند سرطان ها و پوکی استخوان و دیگر بیماری ها می شود.

در این بین مسئولان جهاد کشاورزی وظایف خطیری هم در زمینه نظارت بر کار کشاورزی و هم فرهنگ سازی در زمینه استفاده بهینه از کودهای های شیمیایی  دارند. 

برگزای کلاس های آموزشی برای کشاورزان

محمد علی اقدسی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای کشاورزان در سطح شهرستان ها کلاس های آموزشی برگزار و  در این کلاس ها تاکید ویژه ای بر انجام آزمون خاک و مصرف و مطالعه کودهای شیمیایی می شود.

وی افزود: کشاورزان خود در این زمینه باید راغب باشند که حداقل در طول سال برای یک بار هم که شده نمونه خاک مزرعه خود را آزمایش کنند.را

خبر جدید  40 کلاس درس آماده اسکان گردشگران نوروزی در ایوان

به هر حال رو آوردن به کودهای بیولوژیکی، افزایش نظارت کارشناسان کشاورزی و نیز آشنایی کشاورزان با انواع کودها از راهکارهای است که به تامین سلامت جامعه کمک می کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.