لطفی گفت: یکی از عوامل تهدید انقلاب فقر و تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در کشور است که یک عده در غنای مطلق و عده‌ای دیگر در فقط مطلق باشند.  به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین “محمد نقی لطفی” ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۳۹ سال گذشته ...
تاریخ مخابره: شنبه 10 فوریه 2018  |  زمان: 08:24 ق.ظ  | شماره خبر: 1026   

لطفی گفت: یکی از عوامل تهدید انقلاب فقر و تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در کشور است که یک عده در غنای مطلق و عده‌ای دیگر در فقط مطلق باشند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین “محمد نقی لطفی” ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۳۹ سال گذشته قابل شمارس نیست.

لطفی اظهار کرد: رویش‌های انقلاب اسلامی حاکی از جوان ماندن انقلاب شکوهمند اسلامی است، عصاره و خلاصه همه تلاش‌ها و توطئه‌های غول رسانه‌ای دشمنان به ویژه رژیم فاسد آمریکا در سال‌های متمادی این است که نظام و انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی نداشته است.

وی افزود: هدف دشمنان نفوذ دادن عناصر مزدور و وابسته و فاسد به ساختار نظام اسلامی است. برای اثبات بی دستاورد بودن نظام اسلامی هر روز برنامه و دسیسه‌ای در دستور کار دشمنان است تا نسل‌های بعدی انقلاب به خصوص کودک و نوجوان و جوانان که نه انقلاب را دیده و نه جنگ را احساس ذلت و خفت کند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: دشمن برای نا امید کردن جامعه و تیره نشان دادن آینده و از سوی دیگر پاسخ ندادن به نیازهای اولیه مردم و عدم برخورد قاطع و کوتاه نکردن دست غارتگران و نجومی بگیران که علاوه بر خیانت به بیت المال اعتماد مردم را نسبت به نظام سلب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: این برنامه‌ریزی سال‌ها است با همراهی برخی از عناصر داخلی و غربگرا جوانان را آنچنان ناامید کرده که بیرون از مرزهای ایران را بهشت تلقی کرده و حسرت بازگشت زمان ننگین رژیم فاسد پهلوی را احیاء کنند.

خبر جدید  اگر رفراندومی صورت پذیرد باید در مورد کارآمدی یا ناکارامدی مسئولان اجرایی کشور باشد

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: باید بدانیم که در دوران رژیم پهلوی با ۳۵ میلیون جمعیت و فروش روزانه ۵۶ میلیون بشکه نفت ایران در ردیف عقب مانده ترین کشورهای جهان در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها بود و ۷۵ درصد مردمش حتی سواد خواندن و نوشتن را نداشتند.

خطیب جمعه ایلام گفت: استقلال، عزت بین‌المللی ، مردم سالاری دینی مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. با گذشت نزدیک به ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با نگاهی به گذشته و مقایسه آن با امروز حاکی از تحولات شگرف در عرصه‌های مختلف دارد.

وی ادامه داد: استقلال و عزتی که انقلاب اسلامی و امام نثار ملت ایران کرده تا مردم سالاری دینی و پیشرفت شگفت انگیز در حوزه‌های علمی و اقتصادی و نظامی همه موید این واقعیت است که ایران امروز قابل مقایسه با ایران دیروز نیست.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: قدرت نظامی و پیروزی‌های منطقه‌ای بهترین دستاورد انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی نظام و انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: یکی از انگیزه‌های مهم انقلاب عدالت خواهی امام و ملت ایران عزیز بود. رژیم شاه منطق سلطنت بود و با عدالت فاصله فراوانی داشت. در مکتب حیات بخش تشیع آرمان‌ امامان معصوم برقراری حکومت عدل الهی بود. ملت ایران با پیروزی از مکتب اهل بیت خواهان نظامی عادلانه بودند و جز دین مقدس اسلام هیچ مکتبی تضمین کننده عدالت نیست .

امام جمعه ایلام اضافه کرد: بنابراین مردم به خاطر برقراری عدالت اسلامی قیام کردند و به ندای عدالت خواهی امام عادل خمینی کبیر لبیک گفتند.

وی ادامه داد: رفع فقر و تبعیض از مهم‌ترین مطالبات مردم و چرایی قیام خونین بود، مردم می‌دیدند دربار شاه و بستگان به آن ثروت ملت را به غارت می‌بردند و امکانات کشور فقط در اختیار طبقه حاکمه و عناصر فاسد و مزدور آمریکا بودو یک طبقه ممتاز و اشرافی با تبعیض و رانتخواری همه ثروت ملت را در اختیار داشتند.
امام جمعه ایلام گفت: یکی از عوامل تهدید انقلاب فقر و تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در کشور است که یک عده در غنای مطلق و عده‌ای دیگر در فقط مطلق باشند.
لطفی تصریح کرد: رهبر حکیم انقلاب همواره در مورد وجود فقر و تبعیض هشدار داده و خطر بازگشت اشرافی گری را به مسؤولان و کارگزاران نظام گوشتزد فرمودند .
خطیب جمعه ایلام گفت: بیعت همافران نیروی هوایی با امام امت ارکان رژیم پهلوی را فرو ریخت. این اقدام شجاعانه در دوران انقلاب حاکی از این واقعیت است که بدنه و شالوده ارتش را عناصر مومن و متدین و انقلابی و عاشق اسلام و ایران تشکیل داده بود.

خبر جدید  احداث پژوهشکده هواشناسی ایلام نیازمند اعتبار است

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.