لطفی گفت: یکی از عوامل تهدید انقلاب فقر و تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در کشور است که یک عده در غنای مطلق و عده‌ای دیگر در فقط مطلق باشند.  به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین “محمد نقی لطفی” ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۳۹ سال گذشته ...
تاریخ مخابره: شنبه 10 فوریه 2018  |  زمان: 08:24 ق.ظ  | شماره خبر: 1026   

لطفی گفت: یکی از عوامل تهدید انقلاب فقر و تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در کشور است که یک عده در غنای مطلق و عده‌ای دیگر در فقط مطلق باشند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین “محمد نقی لطفی” ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۳۹ سال گذشته قابل شمارس نیست.

لطفی اظهار کرد: رویش‌های انقلاب اسلامی حاکی از جوان ماندن انقلاب شکوهمند اسلامی است، عصاره و خلاصه همه تلاش‌ها و توطئه‌های غول رسانه‌ای دشمنان به ویژه رژیم فاسد آمریکا در سال‌های متمادی این است که نظام و انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی نداشته است.

وی افزود: هدف دشمنان نفوذ دادن عناصر مزدور و وابسته و فاسد به ساختار نظام اسلامی است. برای اثبات بی دستاورد بودن نظام اسلامی هر روز برنامه و دسیسه‌ای در دستور کار دشمنان است تا نسل‌های بعدی انقلاب به خصوص کودک و نوجوان و جوانان که نه انقلاب را دیده و نه جنگ را احساس ذلت و خفت کند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: دشمن برای نا امید کردن جامعه و تیره نشان دادن آینده و از سوی دیگر پاسخ ندادن به نیازهای اولیه مردم و عدم برخورد قاطع و کوتاه نکردن دست غارتگران و نجومی بگیران که علاوه بر خیانت به بیت المال اعتماد مردم را نسبت به نظام سلب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: این برنامه‌ریزی سال‌ها است با همراهی برخی از عناصر داخلی و غربگرا جوانان را آنچنان ناامید کرده که بیرون از مرزهای ایران را بهشت تلقی کرده و حسرت بازگشت زمان ننگین رژیم فاسد پهلوی را احیاء کنند.

خبر جدید  ۵ کتابخانه عمومی در ایلام به بهره برداری می رسد

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: باید بدانیم که در دوران رژیم پهلوی با ۳۵ میلیون جمعیت و فروش روزانه ۵۶ میلیون بشکه نفت ایران در ردیف عقب مانده ترین کشورهای جهان در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها بود و ۷۵ درصد مردمش حتی سواد خواندن و نوشتن را نداشتند.

خطیب جمعه ایلام گفت: استقلال، عزت بین‌المللی ، مردم سالاری دینی مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. با گذشت نزدیک به ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با نگاهی به گذشته و مقایسه آن با امروز حاکی از تحولات شگرف در عرصه‌های مختلف دارد.

وی ادامه داد: استقلال و عزتی که انقلاب اسلامی و امام نثار ملت ایران کرده تا مردم سالاری دینی و پیشرفت شگفت انگیز در حوزه‌های علمی و اقتصادی و نظامی همه موید این واقعیت است که ایران امروز قابل مقایسه با ایران دیروز نیست.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: قدرت نظامی و پیروزی‌های منطقه‌ای بهترین دستاورد انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی نظام و انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: یکی از انگیزه‌های مهم انقلاب عدالت خواهی امام و ملت ایران عزیز بود. رژیم شاه منطق سلطنت بود و با عدالت فاصله فراوانی داشت. در مکتب حیات بخش تشیع آرمان‌ امامان معصوم برقراری حکومت عدل الهی بود. ملت ایران با پیروزی از مکتب اهل بیت خواهان نظامی عادلانه بودند و جز دین مقدس اسلام هیچ مکتبی تضمین کننده عدالت نیست .

امام جمعه ایلام اضافه کرد: بنابراین مردم به خاطر برقراری عدالت اسلامی قیام کردند و به ندای عدالت خواهی امام عادل خمینی کبیر لبیک گفتند.

وی ادامه داد: رفع فقر و تبعیض از مهم‌ترین مطالبات مردم و چرایی قیام خونین بود، مردم می‌دیدند دربار شاه و بستگان به آن ثروت ملت را به غارت می‌بردند و امکانات کشور فقط در اختیار طبقه حاکمه و عناصر فاسد و مزدور آمریکا بودو یک طبقه ممتاز و اشرافی با تبعیض و رانتخواری همه ثروت ملت را در اختیار داشتند.
امام جمعه ایلام گفت: یکی از عوامل تهدید انقلاب فقر و تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در کشور است که یک عده در غنای مطلق و عده‌ای دیگر در فقط مطلق باشند.
لطفی تصریح کرد: رهبر حکیم انقلاب همواره در مورد وجود فقر و تبعیض هشدار داده و خطر بازگشت اشرافی گری را به مسؤولان و کارگزاران نظام گوشتزد فرمودند .
خطیب جمعه ایلام گفت: بیعت همافران نیروی هوایی با امام امت ارکان رژیم پهلوی را فرو ریخت. این اقدام شجاعانه در دوران انقلاب حاکی از این واقعیت است که بدنه و شالوده ارتش را عناصر مومن و متدین و انقلابی و عاشق اسلام و ایران تشکیل داده بود.

خبر جدید  آبدانان با ۵۶ میلیمتر بارندگی رکورددار بارش های اخیر در ایلام

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.