جاماندگان زیارت اربعین که در روزهای عاشقی و دلداگی شیفتگان سالارشهیدان دوربین به دوش و میکروفون به دست، حسرت حضور در بین‌الحرمین را می‌خوردند تا زینب‌وار روایت‌گر حماسه‌ی بزرگ پیاده روی اربعین سالار شهیدان باشند امروز در ایلام گردهم آمدند تا با مشارکت هم اختتامیه‌ی نخستین سوگواره اربعین را برگزار کنند. به گزارش ایسنا، در ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 20 فوریه 2018  |  زمان: 14:13 ب.ظ  | شماره خبر: 1673   

جاماندگان زیارت اربعین که در روزهای عاشقی و دلداگی شیفتگان سالارشهیدان دوربین به دوش و میکروفون به دست، حسرت حضور در بین‌الحرمین را می‌خوردند تا زینب‌وار روایت‌گر حماسه‌ی بزرگ پیاده روی اربعین سالار شهیدان باشند امروز در ایلام گردهم آمدند تا با مشارکت هم اختتامیه‌ی نخستین سوگواره اربعین را برگزار کنند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که از برگزیدگان تجلیل شد، مجید کیان از ایسنای ایلام رتبه سوم را در بخش یادداشت و سرمقاله و عبدالرضا محمدی موفق به کسب رتبه سوم در بخش تیتر شد.

«عبدالحمید کرمی» رئیس خانه مطبوعات استان ایلام، در این مراسم اظهار کرد: چند سالی است که استان ایلام مفتخر به حضور زائران اربعین حسینی است.

وی گفت: فرهنگ ناب و پیاده‌روی اربعین، تلاش  دشمنان جهان اسلام در منطقه خاورمیانه برای به وجود آوردن پدیده داعش را نقش بر آب کرد و مردم استان ایلام در این زمینه نقش ویژه‌ای را با استقبال از زائران پیاده‌روی اربعین ایفا کرد.

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام ، با بیان این‌که در این راستا، خانه مطبوعات استان نسبت به طراحی سوگواره اربعین در آیینه رسانه اقدام کرد، گفت: محورهای سوگواره شامل «اربعین و دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران» ، «اربعین و انسجام اسلامی» ، «اربعین، امنیت و توسعه پایدار منطقه» ، «اربعین در مسیر تاریخ» ، «اربعین، عزت طلبی و آزادیخواهی» ، «اربعین، ایثار و شهادت» ، «اربعین، امر به معروف و نهی از منکر» ، «اربعین و نماز» و «اربعین و گردشگری مذهبی» است.

کرمی از برنامه‌ریزی برای استقرار دبیرخانه‌ی این سوگواره اربعین در ایلام خبر داد.

خبر جدید  بخشداران با حضور در بین مردم مشکلات آنان را رسیدگی کنند

اربعین مزیتی مضاعف برای ایلام است

به گزارش ایسنا، «عمران خودآموز» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این مراسم اظهار کرد: اگر تمام فعالیت‌های استان پشتوانه کار رسانه‌ای داشته باشد زودتر به نتیجه خواهیم رسید.

وی با بیان این‌که اربعین یک رویداد فرهنگی و ملی است، تصریح کرد: اربعین یک رویداد بین‌المللی و یک پدیده بزرگ فرهنگی است و تلاش ما این است که از این نعمت نهایت استفاده را برده و از اعتبار معنوی این رویداد در کنار رفع محرومیت‌های مادی بهره‌مند شویم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می‌کند که به‌عنوان عضوی از ستاد اربعین حسینی در حوزه فرهنگی ۴۰ برنامه فرهنگی و هنری را در این حوزه حمایت کند و این فعالیت‌ها در قالب مؤسسات، انجمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد صورت گرفته است.

خودآموز گفت:  امیدواریم که در سال‌های آینده این سوگواره با توان و ظرفیت بیشتری دنبال شود و بتوانیم برنامه‌ای است که ندای زائران اربعین و پیام اربعین حسینی را منتقل کند و استان ایلام در لوای این پدیده و حرکت عظیم فرهنگی مطرح شود.

مدیرکل فرهنگی و ارشاد اسلامی با اشاره به این‌که استان ایلام دارای مزیت‌های فرهنگی، تاریخی و  فرهنگی از جمله دفاع مقدس دارد، گفت: اربعین حسینی مزیتی مضاعف برای استان است و باید قدر این مزیت‌های فرهنگی را بدانیم که مایه افتخار و عزت است.

برگزیدگان نخستین سوگواره «اربعین در آیینه رسانه» + بیانیه پایانی هیئت داوران

در این مراسم از برگزیدگان به شرح زیر تجلیل شد.
خبر:
رتبه‌ی اول:  محمدرضا هادیلو   از روزنامه‌ی جوان
رتبه‌ی دوم: فاطمه طاهری از تسنیم خوزستان
رتبه‌ی سوم: مجتبی کاور از خبرگزاری مهر ایلام
تیتر:
رتبه‌ی اول: هیچ یک از شرکت‌کنندگان حائز این رتبه نشد
رتبه دوم:فرزاد سهیلی از  هفته ‌نامه رازآور کرمانشاه
رتبه سوم: عبدالرضا محمدی از ایسنای ایلام
سرمقاله و یادداشت:
رتبه اول: حمید حیدرپناه – ایلام پویا
رتبه دوم: رضا رستمی – از دوهفته نامه‌ی مانشت از ایلام
رتبه سوم:مجید کیان – خبرگزاری ایسنای ایلام
شایسته تقدیر در بخش یادداشت و سرمقاله:
میلاد امینی موحد – خوزستان
گزارش:
رتبه‌ی اول:هیچ یک از شرکت کنندگان حائز این رتبه نشد.
رتبه‌ی دوم: شهرزاد امیری – خوزستان
رتبه سوم: کوثر کریمی – خوزستان
مصاحبه:
رتبه اول: هیچ یک از شرکت‌کنندگان حائز این رتبه نشد
رتبه دوم: هیچ یک از شرکت‌کنندگان حائز این رتبه نشد
رتبه سوم:فردین حسینی از ایلام
عکس:
رتبه اول:هیچ یک از شرکت کنندگان حائز این رتبه نشد.
رتبه دوم:قدرت احمدی از کرمانشاه
رتبه سوم: فرزاد علیزاده از ایرنا ایلام

خبر جدید  حضور گردشگران در دریاچه دوقلوی سیاه گاو آبدانان

به گزارش ایسنا، در پایان بیانیه‌ی داوران به شرح زیر توسط «شمس‌الدین رستمی» قرائت شد:

ن والقلم و ما یسطرون

بیانیه هیأت  داوران ”نخستین  سوگواره اربعین در آیینه ی رسانه ”

با عنایت خداوند متعال  و به همت مسؤلان و اهالی فرهنگ و رسانه ی استان ایلام، نخستین سوگواره ی اربعین در آیینه ی رسانه ویژه ی استان های ایلام،کرمانشاه،خوزستان با مشارکت جمعی از اصحاب قلم، مطبوعات و خبرگزاری ها به پایان رسید. در این راستا هیأت داوران  با رعایت انصاف و وجدان اخلاقی نسبت به رتبه بندی آثار ارسالی  طی چند مرحله اقدام نمود.

در بررسی آثار، تلاش شد حتی المقدور با لحاظ  دیدگاه های صاحب نظران دانش رسانه،درنهایت دقت، بی طرفی و منطبق بر اصول حرفه ای  روزنامه نگاری  قضاوت شود  تا با تکیه بر عدل و منطق  و در پرتو توسل  به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) آثار شایسته معرفی شوند.

بدین منظور آثار به صورت کدگذاری شده و بدون نام صاحب اثر یا رسانه ، بررسی شدند.

بدیهی ست  بهترین ها در این عرصه ، افراد و رسانه هایی هستند که همواره در اندیشه ی اعتلای حرفه‌ی شریف روزنامه نگاری‌اند; به واقع تمامی شرکت کنندگان  این سوگواره  که در راه انعکاس سیره ی سیدالشهدا (ع) و تعمیق  فرهنگ اربعین حسینی قلم زده اند، مقبول  و مورد عنایت  پیشگاه حضرت حق اند.

اما بررسی آثار نشان می‌دهد که لازم  است به خبرنویسی مبتنی بر اصول و ارزش‌های خبری  توجه بیشتری صورت گیرد و فعالیت در این عرصه مستلزم وجود آموزش های حرفه‌ای روزنامه نگاری می‌باشد.
متاسفانه در بررسی  آثار ارسالی  علاوه بر ایرادات نگارشی، ویرایشی و حتی غلط های املایی ، عدم تطابق  بسیاری از آثار با قالب ارسالی  مشاهده می شد و اغلب آثار نتوانست  توقعات  داوران را برآورده سازد.
لذا انتظار می‌رود همکاران گرانمایه با شناخت افزون تر تکنیک های روزنامه‌نگاری  به استانداردهای جهانی این عرصه نزدیک‌تر شوند.
این سوگواره با همکاری خانه مطبوعات، بسیج رسانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

خبر جدید  دانش آموزان شهر ایلام در قالب اردوهای راهیان نور، به مناطق عملیاتی اعزام شدند

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.