به گزارش خبرگزاری مهر، سعید طاهری اظهار کرد: طرح های شاخصی در سطح شهرستان در حوزه منابع طبیعی اجرا شده و عمده این طرح ها در قالب مرتع کاری، بیابان زدایی و نهال کاری بوده است. وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح بیابان زدایی منطقه آبزیادی را ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 4 مارس 2018  |  زمان: 08:42 ق.ظ  | شماره خبر: 2412   

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید طاهری اظهار کرد: طرح های شاخصی در سطح شهرستان در حوزه منابع طبیعی اجرا شده و عمده این طرح ها در قالب مرتع کاری، بیابان زدایی و نهال کاری بوده است.

وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح بیابان زدایی منطقه آبزیادی را از شاخص ترین طرح های احیا اراضی منابع طبیعی شهرستان مهران به وسعت هفت هزار هکتار عنوان کرد.

طاهری در خصوص نهالستان مهران نیز گفت: نهالستان این شهرستان با ظرفیت تولید چهار میلیون اصله نهال در سال علاوه بر  تامین نهال مناطق جنوبی و گرمسیری استان نیاز چندین استان کشور را نیز تامین می کند.

وی اظهار کرد: این نهال ها از نوع گونه های سازگار، مقاوم به گرما و کم آبی بوده و کهور، کنار، اکالیپتوس و انواع آکاسیا از مهمترین گونه های تولید و کشت شده در مهران و با هدف تثبیت خاک منطقه و مبارزه با بیابانزدایی و ریزگردها است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  اقبال تجار به مرز مهران و رونق صادرات کالا به کشور عراق
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.