به گزارش خبرنگار مهر، شادمهر کاظم زاده امروز در جمع نمازگزاران نماز جمعه این هفته شهر آبدانان با اشاره به اتمام حفر تونل کبیرکوه آبدانان تا پایان سال ۹۷، گفت: در سال جاری ضمن اخذ مجوز قرارداد  ۵۰ میلیارد تومانی برای اتمام مرحله راهسازی، مبلغ ۱۴ میلیارد تومان به پیمانکاران این طرح در سال جاری پرداخت ...
تاریخ مخابره: جمعه 2 مارس 2018  |  زمان: 15:33 ب.ظ  | شماره خبر: 2295   

به گزارش خبرنگار مهر، شادمهر کاظم زاده امروز در جمع نمازگزاران نماز جمعه این هفته شهر آبدانان با اشاره به اتمام حفر تونل کبیرکوه آبدانان تا پایان سال ۹۷، گفت: در سال جاری ضمن اخذ مجوز قرارداد  ۵۰ میلیارد تومانی برای اتمام مرحله راهسازی، مبلغ ۱۴ میلیارد تومان به پیمانکاران این طرح در سال جاری پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۷، اعتبار تونل کبیرکوه آبدانان دو برابر شده است، تصریح کرد: در پایان سال ۹۷ شاهد اتمام حفاری این تونل خواهیم بود.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهسازی دو مسیر ارتباطی آبدانان-میمه و آبدانان-دهلران یکی از مطالبات مردمی بوده است، افزود: با رایزنی های انجام شده، اعتبارات بهسازی این دو مسیر، در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفت و مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای بهسازی این دو مسیر و مسیر بدره-قازی خان، مصوب شده است.

آغاز عملیات اجرایی اتصال شهرستان آبدانان به آزادراه پل زال لرستان

کاظم زاده افزود: با پیگیری های انجام شده، برای بهسازی مسیر ورودی آبدانان تا دشت عباس، مبلغ ۵ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان بصورت نقدی و غیر یارانه ای برای بهسازی و روکش آسفالت از طریق سازمان حمل و نقل جاده ای و راهداری هزینه شده است.

وی تصریح کرد: با دستور وزارت راه و شهرسازی، هیچ گونه محدودیتی بدای تامین قیر یارانه ای برای اجرای هرگونه طرح و پروژه راه روستایی در شهرستان های حوزه انتخابیه وجود ندارد.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی اتصال شهرستان آبدانان به آزادراه پل زال لرستان از طریق بخش مورموری-روستای هلیوه به سمت پاعلم در چند روز آینده خبر داد.

خبر جدید  دو مسیر ارتباطی در استان ایلام مسدود است

پیگیری ایجاد فرودگاه آبدانان

کاظم زاده با بیان اینکه به ۱۰ شهرداری حوزه انتخابیه در سال جاری اعتبارات خوبی تزریق شده است، گفت: در سال جاری بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری آبدانان کمک شده است.

وی همچنین از گازرسانی به ۸ روستای بخش مورموری با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان در هفته آینده خبر داد و گفت: از ۲۳ روستایی که در بخش کلات مورموری مشکل آبرسانی دارند، مشکل آبرسانی به ۹ روستای این بخش با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مرتفع می شود.

نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی به زیرساخت هایی همچون برق در شهرستان اشاره و تصریح کرد: کار پست ۲۳۰ شهرستان آبدانان نهایی شده و با ورود بخش خصوصب، نیروگاه ۵ مگاواتی خورشیدی در مورموری نیز اجرایی می شود.

وی با اشاره به سد ورگر بعنوان یکی از مطالبات اساسی مردم منطقه، گفت: مبلغ ۵ میلیارد تومان برای اجرای سد ورگر مصوب شده است که با انجام مناقصه اجرایی و تغییر واگذاری این سد از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت نیرو، کار اجرایی آن تسریع و تلاش می کنیم اعتبار آن از ردیف استانی به ملی تغییر یابد.

وی در ادامه با فرودگاه آبدانان اشاره کرد و گفت: ایجاد حداقل یک فرودگاه در حوزه جنوب استان ضروری است که با توجه به مرکزیت شهرستان آبدانان و فرودگاه قدیمی آن، بهترین نقطه برای ایجاد فرودگاه خواهد بود که تلاش می کنیم با رایزنی و هماهنگی دستگاه های مربوطه، فرودگاه آبدانان از بخش نظامی به سازمان هواپیمایی تحویل داده شود.

خبر جدید  بسترهای شیوع مواد مخدر در شهرها باید شناسایی و حذف شوند

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.