استاندار ایلام با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه همه جانبه استان ایلام هستیم، گفت: اتصال راه آهن کرمانشاه به ایلام جزء اولویت‌های استان ایلام است. به گزارش ایسنا، قاسم سلیمانی دشتکی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به نشست مشترک با کمیسیون اقتصادی و دیدار با رئیس مجلس، اظهار کرد: مهمترین موضوع این نشست ...
تاریخ مخابره: شنبه 27 ژانویه 2018  |  زمان: 17:52 ب.ظ  | شماره خبر: 595   

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه همه جانبه استان ایلام هستیم، گفت: اتصال راه آهن کرمانشاه به ایلام جزء اولویت‌های استان ایلام است.

به گزارش ایسنا، قاسم سلیمانی دشتکی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به نشست مشترک با کمیسیون اقتصادی و دیدار با رئیس مجلس، اظهار کرد: مهمترین موضوع این نشست منطقه آزاد مهران بود و عنوان شد که مردم ایلام ۸ سال از کشور دفاع کردند و ایلام، استانی ثروتمند اما فقیر است و مردم ایلام از دولت طلبکارند و لازم است توجه بیشتری به استان شود و مهران به منطقه آزاد تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در این جلسات پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مهران برای تبدیل به منطقه آزاد مطرح شد، اظهار کرد: دکتر لاریجانی قول‌های بسیار خوبی دادند و درخواست شد که کل استان ایلام باید در زمره مناطق جنگی محسوب شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه در دیدار با وزیر اقتصاد، گمرک و بازارچه و بازارچه مرزی چیلات مطرح شد، ادامه داد: آقای کرباسیان قول دادند در جلسه هیات دولت در خصوص مناطق آزاد صحبت و اعتبارات جذب نشده بند “ز” اسناد خزانه استان را پیگیری کنند .

سلیمانی دشتکی گفت: در مجلس قول گرفتیم ردیف اعتبارات اربعین را به نام استان ایلام منظور و  اعتبارات طرح‌های ملی استانی در بودجه سال ۱۳۹۷ افزایش چشمگیری پیدا کند که با افزایش اعتبارات، طرح‌های ملی استان متحول می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای حضور در استان مذاکره می‌کنیم، گفت: وزیر نفت حضور سرمایه‌گذاران خارجی در پروژه‌های نفت و گاز استان را پیگیری می کنند  و ما نیز برای استقرار صنایع پائین دستی صنایع نفت و گاز در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران هستیم .

خبر جدید  قهرمان زندگی فرشته‌ای به نام پدر+فیلم

استاندار ایلام با بیان اینکه بخش زیادی از طرح‌های آبرسانی به اراضی کشاورزی آماده بهره‌برداری است و تبدیل سیستم آبیاری غرقابی به آبیاری مدرن در استان دنبال می‌شود، تصریح کرد:تنوع کشت محصولات در راستای توسعه باغات و تغییر الگوی کشت و توسعه صنایع تبدیلی دنبال می‌شود .

سلیمانی دشتکی گفت: در سه ماه و نیم گذشته ۱۷ جلسه اقتصاد مقاومتی به صورت هفتگی برگزار و کمیته ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی فعال شده و از طرح‌هایی که به دلایلی غیر از قصور متولیان دچار مشکل شده‌اند، حمایت خواهد شد .

وی از مردم خواست سعه صدر داشته باشند  و همکاری کنند تا شاهد حضور سرمایه‌گذاران دارای اهلیت در استان باشیم.

استاندار ایلام در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه اربعین را باید به دست مردم بدهیم تا گردشگری مذهبی در استان توسعه یابد ، گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها گردشگری توسعه پیدا می‌کند .

سلیمانی اتصال راه آهن کرمانشاه به ایلام جزء اولویت‌های استان ایلام اعلام کرد و گفت: برای ساخت راه آهن از بخش خصوصی استفاده می‌شود و در مجموع اعتبارات بسیار خوبی برای توسعه راه‌های استان گرفته شده و خوشبختانه در اربعین امسال تونل اربعین زیر ترافیک رفت تا تکمیل شدن افتتاح نخواهد شد و ساخت تونل کبیرکوه نیز با جدیت در حال پیگیری است .

وی در بخش دیگر گفتگو با تاکید بر اینکه دست دوستداران محیط زیست و سلامت مردم را باید بوسید و این اطمینان را می‌دهم که  هیچ طرحی بدون مجوز زیست محیطی اجرا نخواهد شد.

استاندار ایلام از دسته‌بندی طرح‌های ارائه شده در پاسخ به سوال توسعه خبر داد و گفت: طرح‌های برتر معرفی می‌شوند.

خبر جدید  کوتاه از مناطق مختلف استان

سلیمانی با بیان اینکه هیچ فردی در ایلام در آمدن من به این استان نقش نداشته است، گفت: تا شب قبل از معرفی به دولت خودم هم از آمدن به ایلام خبر نداشتم و برای خدمت به ایلام آمده‌ام .

وی با تاکید بر اینکه خودم معاونینم را انتخاب کردم، گفت:  با یکی از معاونین فعلی خودم در استان اصفهان ارتباط کاری داشتم و معاون عمرانی نیز از بین سه گزینه انتخاب شد و روز اول گفته‌ام که معاون سیاسی را از بین افراد نزدیک به خودم انتخاب می‌کنم و مدیران توانمند، چابک و همراه دولت تثبیت و حمایت می‌شوند و در غیر اینصورت تغییر پیدا می‌کنند.

استاندار ایلام تصریح کرد: هر کسی نیروی توانمندی را می‌شناسد، معرفی کند اما این به منزله انتخاب نیست، بلکه شرایط وی بررسی می‌شود. اصحاب قدرت از من طلب ندارند و مدیران باید با هماهنگی استاندار انتخاب بشوند و اجازه نمی‌دهم کسی در انتخاب مدیران دخالت بکند.

وی با بیان اینکه اخبار رسانه‌ها را دنبال می‌کنم، ادامه داد: انتقاد رسانه‌ها را می‌پذیرم اما تهمت به مدیران و همکاران را نمی‌پذیرم و امیدوارم با همکاری همه‌ی دلسوزان و افراد ایلامی فعال در مرکز کشور شاهد تسریع حرکت استان به سوی توسعه باشیم.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.