رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران از آغاز به کار عملیات اجرایی طرح بزرگ بیابان زدایی در منطقه ابوغویر شهرستان دهلران خبر داد. به گزارش ایسنا، «سیدعلی حسینی» اظهار کرد: اجرای عملیات بیابان زدایی جزء اولویت نخست فعالیت‌های این اداره بوده و هر ساله متناسب با اعتبارات تخصصی، اقدامات مختلفی در این راستا ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 4 مارس 2018  |  زمان: 09:04 ق.ظ  | شماره خبر: 2387   
ابوغوير

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران از آغاز به کار عملیات اجرایی طرح بزرگ بیابان زدایی در منطقه ابوغویر شهرستان دهلران خبر داد.

به گزارش ایسنا، «سیدعلی حسینی» اظهار کرد: اجرای عملیات بیابان زدایی جزء اولویت نخست فعالیت‌های این اداره بوده و هر ساله متناسب با اعتبارات تخصصی، اقدامات مختلفی در این راستا انجام می گیرد.

وی گفت: در سال جاری نیز منطقه “ابوغویر” به عنوان سایت پایلوت برای انجام اقدامات بیابان‌زدایی در نظر گرفته شده و برای اولین بار در سطح استان و شهرستان، عملیات مالچ پاشی پهنه‌های ماسه‌ای روان منطقه در سطح ۱۰۰۰ هکتار توأم با نهالکاری ۷۰ درصد از عرصه یعنی سطح ۷۰۰ هکتار انجام می‌گیرد.

وی گفت: هزینه این  اقدامات از محل اعتبارات ملی تأمین می‌شود و تاکنون بخشی از عملیات نهال‌کاری در سطح ۲۰۰ هکتار اجراء شده و عملیات مالچ‌پاشی نیز توسط پیمانکار مربوطه آغاز شده و با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی در حال انجام است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران هدف از اجرای این طرح را مقابله با پدیده بیابان زایی و جلوگیری از اثرات مخرب گرد و غبار و ریزگردها و تثبیت کانون‌های بحرانی فرسایش بادی و منشاء گرد و غبار منطقه ای و احیاء پوشش گیاهی مناطق بیابانی و کاهش اثرات نامطلوب بلایای طبیعی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان عنوان کرد.

شهرستان دهلران با دارا بودن حدود ۲۶۰ هزار هکتار اراضی بیابانی، ۶۰ درصد کل اراضی بیابانی استان ایلام را در خود جای داده است و تنها کانون بحران فرسایش بادی در استان به عنوان کانون بحرانی فرسایش بادی “عین‌خوش”، “ابوغویر” و “حسن قندی” در حوزه این شهرستان قرار دارد.

انتهای پیام

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.