گروه اجتماعی – سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با تاکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی از ایده‌های خلاقانه در بخش آموزش از اولویت‌های کاری ماست، گفت: انعطاف‌پذیری و منطبق بودن آموزش‌ها با نیاز جامعه از شاحص‌های آموزشی جهاددانشگاهی است. به گزارش ایکنا از ایلام، سید غلامرضا حسینی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در نشست ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 09:58 ق.ظ  | شماره خبر: 2109   

گروه اجتماعی – سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با تاکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی از ایده‌های خلاقانه در بخش آموزش از اولویت‌های کاری ماست، گفت: انعطاف‌پذیری و منطبق بودن آموزش‌ها با نیاز جامعه از شاحص‌های آموزشی جهاددانشگاهی است.

به گزارش ایکنا از ایلام، سید غلامرضا حسینی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در نشست مشترک با مدرسین مراکز تخصصی جهاددانشگاهی ایلام اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در سطح کشور در زمینه‌های مختلف پژوهش، آموزش و فرهنگی در حال فعالیت است.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام افزود: جهاددانشگاهی با دارا بودن بیش از ۱۲۰ مرکز تخصصی به عنوان یک شبکه گسترده آموزشی در کشور مطرح است که نمونه‌های این چنینی وجود ندارد.
حسینی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی به لحاظ قابلیت، پتانسیل و ظرفیت‌های موجود می‌تواند در هر زمینه‌ای منحصر به فرد باشد، عنوان کرد: به روز بودن، استفاده از روش‌های نوین و جهادی بودن در واقع متمایز کننده فعالیت‌های این نهاد علمی است.
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با ایجاد زنجیره‌ای در سراسر دانشگاه‌ها، فرصتی مناسب برای ارائه خدمات اثربخش به مردم فراهم کرده است، گفت: مدرسین باید با شناخت کامل این ظرفیت‌ها نسبت به ایجاد فرصت‌های جدید و دوره‌های آموزشی مشارکت کنند.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با تاکید بر اینکه خدماتی موفق است که منحصر به فرد باشد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در سراسر کشور توانسته به این موفقیت دست یابد که انعطاف پذیری و منطبق بودن آموزش‌ها با نیاز فراگیران و جامعه و کاربردی بودن آن از شاخص‌های آموزشی این نهاد است.
وی با اشاره به اینکه اگر موضوع نظم در آموزش نباشد آموزش موفق نخواهد بود، اضافه کرد: مهم‌ترین موضوع در آموزش، نظم است. مدرس در ایجاد نظم از اهمیت بالایی برخوردار است .
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با بیان اینکه اگر ما در تعریف آموزش یک هدف واحد داشته باشیم، همگی برای آن هدف واحد تلاش خواهیم کرد، تصریح کرد: لازم است که از همه ظرفیت مدرسین در جهت ارتقای آموزش استفاده شود. نباید فراموش کرد که مدرسین از اعضاء یا تیم معاونت آموزشی جهاد هستند. مدرس نقش مهمی در معرفی جهاددانشگاهی دارد و می‌تواند در انتقال فرهنگ جهادی موثر باشد.
حسینی به نقش مدرسین در انتقال مفاهیم آموزش به روش‌های جدید اشاره و عنوان کرد: همگی شما علاوه بر مدرس بودن یک وظیفه بر دوش دارید و آن اینکه یک مدرس جهادی هستید و باید فرهنگ جهادی در شما نهادینه شود و این فرهنگ را انتقال داد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های بزرگ در خانواده‌ها، اشتغال است، اظهار کرد: آموزش می‌تواند با توسعه مهارت‌ها نقش قابل توجهی در بستر سازی زمینه‌های اشتغال داشته باشد به شرطی که نگاه صحیحی به آموزش داشته و رویکرد خود را تغییر دهیم.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به اینکه همیشه برای خوب بودن زمان وجود دارد و این فرصت را داریم تا با بازنگری با روز متناسب شویم، اظهار کرد: باید سطوح مختلف آموزشی را در بخش کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را به صورت تخصصی تفکیک کرد.
حسینی با بیان اینکه باید آموزش‌های آنلاین را در مرکز فوق تخصصی دید، گفت: باید با ایجاد فضای مناسب آموزشی و شناخت صحیح نیازهای آموزشی و ارائه موثر محتوی، وفاداری را در فراگیران ایجاد کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد یک فضای مناسب استفاده کرد، ادامه داد: باید از ظرفیت سرمایه‌گذاری و ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش استفاده کرد.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام به ایجاد کارگروه‌های تخصصی در بخش آموزش اشاره کرد که در آنها علاوه بر اتاق فکر، اتاق‌های همفکری و همیاری نیز ایجاد خواهیم کرد، تصریح کرد: همکاری و همیاری را باید در راس قرار دهیم و از همه ایده‌ها و افکار خلاقانه بخش آموزش حمایت می‌کنیم.
حسینی در پایان گفت: توجه به مسائل رفاهی، حقوق و مزایا و ارتقاء مدرسین از الزامات معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی است که برنامه ریزی های لازم در این زمینه بعمل آمده است.

خبر جدید  نشست مديران دستگاههاي تابعه تعاون کار و رفاه اجتماعي با امینی نماینده مردم

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.