به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رضا همتی زاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خطرناک ترین زمان رانندگی،بین ساعات ۲ تا ۴ بعداظهر و ۶ تا ۸ صبح است،که حدود ۶۰ درصد از تصادفات رانندگی در این ساعات که به (ساعات مرگ)معروفند رخ می دهد.  وی افزود: میانگین طول سفر از یک سو و یکنواختی ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 4 مارس 2018  |  زمان: 13:16 ب.ظ  | شماره خبر: 2399   

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ رضا همتی زاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خطرناک ترین زمان رانندگی،بین ساعات ۲ تا ۴ بعداظهر و ۶ تا ۸ صبح است،که حدود ۶۰ درصد از تصادفات رانندگی در این ساعات که به (ساعات مرگ)معروفند رخ می دهد. 

وی افزود: میانگین طول سفر از یک سو و یکنواختی محیط برخی از محورها،سرعت وسیله نقلیه از سوی دیگر از دلایل خستگی و خواب آلودگی به شمار می رود. 

رئیس پلیس راه استان ایلام تصریح کرد: خستگی و خواب آلودگی دارای اثرات منفی است که می توان، کاهش تمرکز راننده، خواب آلودگی و انحراف از مسیر،عبور بی توجه از علائم راه و کندی عکس العمل ها، سنگین شدن پلک ها، احساس بی قراری، شتاب و ترمز گیری غیر معمول و چرت زدن های کوتاه را نام برد.

وی تصریح کرد: خستگی و رانندگی طولانی،تغییر شیفت کاری،بی خوابی و کم خوابی،مصرف الکل و مواد مخدر،هوای گرم و آلوده از دلایل اصلی خواب آلودگی رانندگان به شمار می رود.

سرهنگ همتی زاده در پایان اظهار داشت: استفاده از هوای تازه بهترین راهکار برای مقابله با خواب آلودگی است،بنابراین بلافاصله با ظهور اولین علائم خواب آلودگی اتومبیل را در اولین توقف گاه مناسب متوقف نموده و با پیاده شدن از آن و استنشاق هوای تازه از یک فاجعه پیشگیری و پس از بدست آوردن آمادگی و رفع خستگی مجدداً شروع به رانندگی کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  در طرح توسعه مشاغل خانگی به شبکه‌سازی و بازاریابی توجه کامل شده است
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.